Jaro, léto, podzim, zima, v naší škole je to prima.

Základní škola a Mateřská škola Popice, okres Břeclav,
příspěvková organizace
Hlavní 85
691 27 Popice


Batikování v ŠD

30.05.2019 11:01

Výtvarná dílna – Batikování triček

 

V polovině května proběhla ve školní družině výtvarná dílna, kde jsme batikovali a zdobili trička. Dílny se zúčastnilo plno žáků naší školy i několik žáků z Pouzdřan.

Nejprve si děti namalovaly na papír návrh trička a pak se pustily do samotného zdobení fixama a barvičkama na textil. Toto se po zaschnutí zafixovalo přežehlením přes látku. Pro samotné batikování bylo potřeba nejprve trička různě zagumičkovat či ovázat a poté nastříkat barvami. Náročnější bylo trička vymáchat ve vodě a ustalovači, ale nakonec se vše podařilo. Šikovné druhačky si tričko nazdobily oběma technikami a myslím, že se jim to velice povedlo.

Dílnu jistě ještě někdy zopakujeme, protože práce se dětem velice líbila.