Medová snídaně

06.11.2019 08:07

Naše škola se zapojila do projektu Ministerstva zemědělství z názvem "Medové snídaně". Hlavním cílem tohoto programu je podpora zdravého životního stylu a propagace kvalitních potravin - především medu. Ze Středního odborného učiliště Nasavrky jsme dostali dvě sklenice medu, které jsme využili k přípravě medové svačiny pro děti. Každý žák ZŠ i MŠ take obdržel reflexní přívěsek s včelkou.

V pondělí 4.11. 2019 nás v rámci podpory tohoto programu navštívil včelař pan Rybář, který nás seznámil s chovem včel a včelími produkty. Během jeho povídání jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých informací ze života v úle. Mohli jsme si také prohlédnout a osahat pomůcky, které včelaři používají při práci.