Nocování ve školní družině

04.12.2017 08:03

Nocování ve školní družině
Každým rokem pořádáme akci "Nocování ve školní družině" spojené s hrou pro odvážné. Akce je motivací i odměnou pro děti, které pravidelně navštěvují školní družinu.

Děti si odpoledne donesly karimatky, spacáky, večeři a učení na druhý den a po uložení věcí začala "Stopovaná hra". Děti se rozdělily do dvou skupin a vymyslely si jména "Lvi" a Tygři".  Lvi vyznačovali trasu a schovávali úkoly a Tygři úkoly hledali a plnili. Přestože byla venku tma, Lvi se při posledním úkolu poschovávali v areálu hřiště a statečně čekali, jestli je Tygři najdou.  Každá skupina se pomocí indicií a hádanek musela dopátrat, kde je schovaný poklad. Po úspěšném hledání si poklad všichni rozdělili. Po večeři děti zhlédly kousek filmu " Ať  žijí duchové" , paní učitelka přečetla pohádku a šlo se spát. Ráno byl  budíček, snídaně a v osm hodin už byli všichni vzorně nachystaní na čtvrteční vyučování.

Když si potom v rámci nového čtenářského kroužku děti hrály na novináře a psaly o zážitku z této akce, bylo poznat, že hra v týmu, potmě a bez mobilních telefonů a tabletů děti bavila. PS. : Ne méně než nás, které jsme se podílely na realizaci.