Jaro, léto, podzim, zima, v naší škole je to prima.

Základní škola a Mateřská škola Popice, okres Břeclav,
příspěvková organizace
Hlavní 85
691 27 Popice


Odznak všestrannosti 2019

26.04.2019 07:15

V úterý 2. dubna 2019 jsme se s našimi páťáky vypravili do Lanžhota, kde jsme se zúčastnili okresního kola sportovní soutěže s názvem Odznak všestrannosti. Tento projekt organizuje pro žáky základních školy Český olympijský výbor. Jeho hlavním cílem je všestranný sportovní rozvoj žáků a celkové zlepšení jejich pohybových schopností. Do sportovního klání se zapojilo celkem přes 100 dětí z pěti škol. Patronát nad touto akci měla olympionička a mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková. Žáci si poměřili své dovednosti v těchto pěti disciplínách: hod medicinbalem přes hlavu, skákání přes švihadlo po dobu 2 minut, trojskok snožmo z místa, kliky po dobu 2 minut. Poslední disciplínu si mohli zvolit sami. Na výběr byl běh na 1000 m, nebo dribling s basketbalovým míčem po dobu 2 minut. Všechny děti se velmi snažily a zaslouží si velkou pochvalu za své úsilí, se kterým celý pětiboj absolvovaly. Dva naši zástupci dokonce dosáhli na stupně vítězů. V kategorii chlapců ročník 2008 vybojoval Adam G. skvělé 3. místo a mezi dívkami ročník 2008 dosáhla na fantastické        2. místo Anna G., čímž si také vybojovala přímý postup do krajského kola. Všem našim úspěšným reprezentantům gratulujeme a Aničce budeme všichni držet palce v krajském kole.