Jaro, léto, podzim, zima, v naší škole je to prima.

Základní škola a Mateřská škola Popice, okres Břeclav,
příspěvková organizace
Hlavní 85
691 27 Popice


Výlet do Brna

16.11.2018 18:33

V pondělí 5. listopadu jsme s dětmi školní družiny navštívili v Brně výstavu Titanic. V jednotlivých pavilonech jsme sledovali Titanic od jeho smontování až do osudné srážky s ledovcem a jeho zkázu. K vidění byly různé díly lodi i původní inventář, kajuty pro cestující 1. třídy, chodby i monumentální schodiště. Komentář k vystaveným exponátům si každý vyslechl ze zapůjčeného audio-průvodce.  Dozvěděli jsme se nejen zajímavosti o Titaniku ale i o době, kdy cesta lodí byla považována za velikou slávu. Vše bylo doplněno zábavným kvízem, který děti vyplňovaly při poznávání této ohromné lodi. Dětem se výstava velice líbila a po zakoupení drobných suvenýrů jsme plnou parou vyrazili vlakem zpátky domů.