Jaro, léto, podzim, zima, v naší škole je to prima.

Základní škola a Mateřská škola Popice, okres Břeclav,
příspěvková organizace
Hlavní 85
691 27 Popice


ZÁPIS JE ZA DVEŘMI

24.03.2019 20:50

 

Zápis 2019.pdf (516623)

Na přípravě budoucích prvňáčků se podílí mateřská škola i rodiče.

V naší školce probíhají edukačně stimulační skupinky pro předškoláky.

A co by měl umět budoucí prvňáček? Předškolák by měl udržet hlavně pozornost po dobu, kdy bude probíhat samotný zápis (asi 15 minut). Měl by znát své jméno, příjmení, adresu, věk. Měl by umět odpovědět na otázky týkající se jeho rodiny (rodiče, sourozenci). Měl by být samostatný v sebeobsluze (převléknout se, zavázat si tkaničky, poznat svoje osobní věci), měl by mít i základní sociální návyky a znát společenská pravidla (zdravení, umět slušně požádat, poděkovat, omluvit se) a měl by zvládat základní dovednosti: poznat základní barvy, geometrické tvary, jednoduché počítání, prostorovou orientaci (nahoře, dole, nad, pod, vedle, vpravo, vlevo),recitace básničky či zpěv písničky, správně držet tužku, malovat, stříhat, lepit. Velmi důležitá je správná výslovnost hlásek, která je předpokladem pro dobré zvládnutí čtení a psaní.

Zápis do první třídy probíhá formou povídání a plnění jednotlivých zábavných úkolů.

Využijte rezervačního systému naší školy. V 2. ročníku si vyberte konkrétní čas, kdy byste chtěli s vaším dítětem k zápisu přijít.