V pondělí 14. 2. 2022 jsme společně s dětmi vyrazili za sportovními zážitky na Olympijský festival v Brně, který se koná od 4. do 20.února 2022, tedy v době zimní olympiády v Pekingu.

Do areálu Nové Zbrojovky v Brně, kde se festival pořádá, jsme cestovali vlakem.

Po příchodu nás čekalo přivítání a každý žák obdržel hrací kartu, kterou si mohl po splnění jednotlivých sportovních disciplín nechat vyplnit. Návštěvníci mají možnost si vyzkoušet např. střílení na branku, rychlobruslařský skluz na prkně, jízdu na bobech a saních, střílení na terče, curling, běžky, brusle a mnoho dalších. S dětmi jsme si v rámci možností vyzkoušeli, co šlo.

Na hlavním pódiu probíhala v tomto dni autogramiáda manželů Paulových, našich reprezentantů v curlingu. Byli jsme u toho a někteří z nás si odnesli domů jejich podepsané kartičky. Zařádili jsme si také s maskotem těchto olympijských her – Pandou. Nechyběl ani nákup dobrůtek a drobného občerstvení.

Počasí nám přálo, a tak jsme si tento zážitek mohli naplno vychutnat. Spokojeni a patřičně unaveni jsme se vraceli domů. Zážitků bylo plno. Ve škole jsme pak akci hodnotili jako vydařenou. Nachodili jsme kolem 9500 kroků, čímž byl denní limit kroků splněn:-)